eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

BOMBER Tomáš Skuhravý kritizuje Pavla Vrbu!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, EURO 2016, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔20.8.2016

hattrick_ligovy_special_2016_2017_nahled

UPOUTÁVKALoni v září oslavil legendární československý a český útočník Tomáš Skuhravý, přezdívaný díky svému střeleckému umění Bomber, padesátiny. Přesto pětinásobný mistr ligy (se Spartou), hvězda FC Janov a Sportingu Lisabon a hlavně čtvrtfinalista a druhý nejlepší střelec MS 1990 v Itálii stále válí v reprezentačním mužstvu. V týmu CFPA (Asociace bývalých profesionálních fotbalových hráčů ČR), tedy oficiálnímu týmu Česka nad 35 let, jež vystupuje pod hlavičkou Czech Masters. Většinou je na hřišti s hráči o generaci mladšími.

Když jsme pořizovali tento rozhovor, měl Tomáš Skuhravý těsně před cestou na jeden z tréninkových kempů pro mladé fotbalisty, které s firmou svých italských spolupracovníků a přátel pořádá nejen po celé Itálii, ale i v USA. V hlavě však stále měl český neúspěch na nedávném EURO 2016 ve Francii.

Co vás na ME 2016 tolik trápí?

To, jakým způsobem se tam český fotbal prezentoval. To byl propadák. A já se pak na tiskovce z úst trenéra Vrby a předsedy asociace Pelty dozvím, že na soustředění i na samotném šampionátu bylo vše po organizační stránce v pořádku… To si z nás dělají legraci?! Šlo snad o sportovní stránku věci a ta byla hrozná. Ustrašená, bázlivá. Že nemáme špičkové hráče? No právě, v takovém případě se pak ukáže skutečné umění trenéra.

Takže si myslíte, že EURO 2016 odhalilo slabé stránky trenéra Vrby?

Vrba měl štěstí, že přišel do Plzně, kde mu to dal dohromady pan Paclík. A kabinu mu připravil Pavel Horváth. Měl to v tomto směru v podstatě jednoduché. Teď v nároďáku to bylo horší, on vybral nějaké mužstvo, a když viděl, že to nepůjde, odešel raději do Machačkaly. Podle mého názoru měl ale za dané situace budovat nový tým, zařadit do mužstva mladé hráče. Jako jsou Schick nebo Mareček. Proč tihle mladíci do Francie nejeli? Já viděl Schicka v přípravě proti Maltě a ten kluk ukázal, že v sobě má drajv. Co dělali v týmu Lafata a Plašil? Jeli do Francie za zásluhy? Ale národní tým přece není zaopatřovací ústav.

Pavel Vrba prohlásil, že vybral hlavně ty hráče, kteří účast na EURO v kvalifikaci vybojovali.

Tak to je dobré. Podle tohoto pravidla bych se tedy já měl zúčastnit stříbrného ME 1996 v Anglii. Také jsem si to přece rok předtím odkopal v kvalifikaci. Jenže jsem po zranění nebyl fit ani ve formě a jen bych na EURO zabíral jiným klukům místo. Vždyť to trenéři museli vidět už na soustředění a v přípravných zápasech s Ruskem a Koreou, že to nejde. Že je to třeba změnit a oživit tým mladou krví. Ještě to šlo udělat. Jenže to neudělali. Ani se nedivím, že se Tomáš Rosický zranil, musel z toho být i psychicky vedle, když viděl, že na hřišti pořádně nemá s kým pořádně spolupracovat. Hlavně, že organizačně jsme to EURO zvládli – to je výsměch.

CELÝ, NA ČESKÉ POMĚRY NEZVYKLE OTEVŘENÝ, ROZHOVOR S TOMÁŠEM SKUHRAVÝM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE HATTRICKU, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 11. SRPNA 2016!

hattrick_ligovy_special_2016_2017_titulnistrana

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace