eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

„Boj proti korupci končí. Primátor města navštívil Berbra a slíbil mu, že Opava nebude zlobit,“ píše Region Opavsko

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔9.10.2019

Tak tohle je docela síla. V nejčtenějších novinách v Opavě, v týdeníku „Region Opavsko“ vyšel minulý týden, v úterý 1. října 2019 článek s výmluvným názvem „Boj proti korupci končí. Primátor slíbil, že Opava nebude zlobit.“ Jelikož nejde o text regionálního, ale fotbalově celostátního významu, dovolujeme si jeho podstatnou část zveřejnit i na serveru efotbal.cz. Opavský primátor Tomáš Navrátil totiž v článku přiznává, že spolu s bývalým, ve fotbale dosti kontroverzním, sudím a menšinovým klubovým funkcionářem Miroslavem Ozaniakem skutečně Romana Berbra navštívili a opravdu mu slíbili „že už Opava nebude zlobit“. 

Region Opavsko mj. 1. října 2019 napsal:

„Ještě přednedávnem se vedení opavského fotbalového klubu profilovalo jakobojovníci proti korupčnímu prostředí a kontroverznímu bossovi českého fotbalu Romanu Berbrovi. Rozhodčí to na hřišti dávali hráčům ‚sežrat‘. Nyní už se ale asi začne pískat férově, primátor Tomáš Navrátil byl za Berbrem domluvit se, že Opava už nebude dělat problémy.

Před časem jsme jako jediné médium detailně popsali zákulisí celé záležitosti. V centru dění figurovaly dvě osoby, ředitel SFC Opava Petr Machovský a místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr. Machovský se na sněmu, kde se řešila mimo jiné úprava stanov FAČR mající za cíl posílení české komory na úkor moravské, Berbrovi postavil. Od té chvíle byly vzájemné vztahy na bodu mrazu. Navíc se po svém jmenování ředitelem Slezského FC odmítl Machovský jet Berbrovi poklonit a dal mu jasně najevo, že s bojem proti korupci ve fotbale nehodlá končit. Už před sezonou se tak hovořilo o tom, že Opava bude na černé listině a rozhodčí jí budou škodit. A začátek sezony skutečně dával těmto zprávám za pravdu. Poprvé se takzvaná rovina pískala až v zápase s Libercem po Machovského rezignaci (1:1, v sobotu 21. září 2019 – pozn. efotbal.cz).

 

Více na eFotba.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace