eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Boateng chce odejít z Itálie: Mám dost rasismu!

📁 Aktuálně, TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔5.1.2013
Boateng chce odejít z Itálie: Mám dost rasismu!

Nedohraný přípravný zápas mezi druhodivizním italským celkem Busto Arsizio a AC Milán má svoji dohru. Kevin Prince Boateng chce nadobro opustit Itálii. „Už mám dost rasistických urážek,“ řekl ghanský reprezentant reportérům Bildu.

Co se vlastně v Lombardii, kde město Busto leží, stalo? AC Milán zde hrál první přípravný zápas po vánoční přestávce. Pro trenéra Allegriho měl duel sloužit jako test před pokračováním Série A a tým z druhé divize měl být tím pravým barometrem výkonnosti. Byl, ale jen necelý poločas!

Během něj totiž Boateng opustil hřiště a s ním i celý tým. „Při každém dotyku míče jsem slyšel zvuky opic, což se neustále opakovalo. Šel jsem za rozhodčím a řekl mu, že pokud se to bude opakovat, odcházím ze hřiště,“ popisoval dění Boateng. A tak se i stalo. Podobně se zachovali i další hráči tmavé pleti a okamžitě po nich i trenér a celý tým.

[hr]

Balotelli: Jestli po mě někdo hodí banán, tak ho zabiju. Rasismus nemůžu vystát[hr]

Incident samozřejmě začal řešit Italský fotbalový svaz, ale nejrychlejší v dedukcích byl zase Kevin Prince Boateng: „Nechám si to pár dní projít hlavou a pak se rozhodnu, jestli má smysl ještě hrávat v Itálii,“ zvažuje nevlastní bratr Jeroma Boatenga z Bayernu možnost opustit Itálii.

Za Kevinem stojí skoro celá Itálie. Podporu mu vyjádřil kouč reprezentace Cesare Prandelli, šéf AC Milán Berlusconi. Jen v Lombardii jaksi nepochopili vůbec nic. Starosta Busta Gigi Farioli se postavil proti Boatenglovi. Nechal se údajně slyšet, že za bandy pitomců z jejich tábora za „to“ může i banda profesionálů, kteří si nedělali dobře svoji práci. Mezi ně zařadil první muž města i Boatenga. Prý kopl míč mezi diváky a měl být vyloučen…

[hr]

PŘESTUPY: Bitva o kanonýra Drogbu. Láká ho AC Milán i Juventus![hr]

 

-hh-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace