eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Bican v Síni slávy nebude. Jeho syn je proti…

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔22.2.2012

V pondělí 27. února se v sále slavného pražského Žofína uskuteční vyhlášení již 47. ročníku ankety hledající nejlepšího fotbalistu roku, letos pořádané pod názvem SAZKA Fotbalista roku 2011. Součástí programu jsou i doprovodné ankety, dávající odpověď na to, kdo se stal Trenérem roku, Talentem roku a Osobností Gambrinus ligy. Nedílnou součástí galavečera se stalo i uvedení do Síně slávy, které proběhne letos pošesté.

V anketě hlasují členové akademie fotbalu, ve které jsou bývalí vítězové, internacionálové, trenéři a kapitáni ligových celků, novináři a funkcionáři. Více než šedesát procent hlasujících si přálo, aby byl do síně slávy za rok 2011 uveden In memoriam nejlepší střelec v historii našeho fotbalu pan Josef Bican. V prosinci loňského roku jsme si připomněli desáté výročí jeho úmrtí.

Slavnostního večera na Žofíně se měl zúčastnit a ocenění převzít syn legendy pan Ivan Bican, který v této záležitosti komunikoval s autory scénáře. V pondělí 21. února, krátce poté, co FAČR zveřejnila nominace a výsledky v anketách, však Ivan Bican názor změnil a zaslal na asociaci i autorům scénáře SMS zprávu, ve které zakazuje uvedení Josefa Bicana do Síně slávy.

V SMS pana Ivana Bicana se píše: „Tímto dávám Čs. Fotbal. Svazu na vědomí, že jako vlastník autorských práv týkajících se Josefa Bicana, bývalého fotbalového internacionála, vydávám zákaz C.M.Fotb.Svazu a komukoliv jinému, používat jméno a jakýkoliv image Josefa Bicana (mého otce), k jakýmkoliv účelům, včetně umístění jeho osobnosti do Síně slávy – ČM.Fotb.Svazu – Jakékoliv porušení tohoto zákazu, vydané vlastníkem autorských práv, Ivanem Bicanem – synem Josefa Bicana, bude považováno jako vědomý protiprávný akt, proti jeho právu ze zákona. Považujte tuto sms zprávu, jako legální prostředek pro případné soudní důkazové řízení. Děkuji. Ivan Bican“

FAČR se po zvážení okolností rozhodla přání Ivana Bicana vyhovět, byť je názoru, že Ivan Bican autorská práva na Josefa Bicana nevlastní. „Je nám líto, že Josef Bican nebude oficiálně mezi velikány našeho fotbalu. I když je jasné, že tam patří. V srdcích a myslích našich i většiny fotbalových fanoušků v Síni slávy samozřejmě je, i když to – doufejme, že jen zatím – černé na bílém nebude. Nechceme polemizovat s panem Ivanem Bicanem, zda má na výše uvedený zákaz právo. O tom si udělá jistě každý svůj úsudek sám. A už vůbec nechceme připustit, že by jméno slavné legendy bylo zatahováno do případných soudních sporů, a proto jsme se rozhodli přání Ivana Bicana vyslyšet,“ říká ředitel oddělení PR Jaroslav Kolář.

Do Síně slávy fotbalu bude oficiálně uveden kapitán slavné stříbrné jedenáctky z MS v Chile v roce 1962 pan Ladislav Novák In memoriam. Bývalý vynikající fotbalista a trenér zemřel vloni ve věku neožitých osmdesáti let.

Fotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace