eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Berbr manipuluje volbami! Kandidát na předsedu FAČR Fousek nebyl pozván na jednání české komory

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔26.5.2017

Kandidát na předsedu FAČR Fousek nebyl pozván na jednání české komory.

Ve středu (24. 5.) a včera (25. 5.) večer se v Brně a v Praze uskutečnila setkání moravské a české komory před valnou hromadou FAČR, plánovanou na pátek 2. června. Takováto předvolební setkání funkcionářů klubů i okresních a krajských fotbalových svazů jsou nepsanou vžitou praxí.

„Zatímco na moravské setkání jsem dopředu dostal od moravského místopředsedy pana Zlámala písemnou pozvánku a do programu jednání bylo také zařazeno krátké představení kandidátů na předsedu FAČR, pozvánku na jednání české komory jsem neobdržel. Oslovil jsem proto českého místopředsedu Romana Berbra s tím, že mám zájem na českém shromáždění vystoupit, ale pan Berbr mi sdělil, že mi to neumožní,“ popisuje čtvrteční dění Petr Fousek.

Zatímco jednání moravské komory se zúčastnili všichni tři kandidáti (Duba, Fousek, Malík), české komoře se představil pouze pan Malík.

„Je to naprosto nedemokratický a účelový postoj, každý si jistě o tom udělá svůj obrázek,“ dodal Fousek a zopakoval svůj důraz na transparentnost. „Delegáti české komory se musí sami svobodně rozhodnout, zda tendenčnost prospěje fotbalu a jaké signály tím vysílá,“ říká Fousek.

Podsouvané důvody o neloajalitě vůči Miroslavu Peltovi, či právu svolavatele pozvat jen vybrané, Fousek odmítá jako zástupné kádrování: „Fotbal nikomu nepatří a nikdo jej nevlastní, funkcionáři ho mají jenom řádně spravovat.“

Kromě české a moravské komory projednával situaci ve fotbale i profesionální fotbal, ovšem už 10. května – tedy ještě dva dni před uzávěrkou jmenovitých kandidatur, a proto majitelé klubů 1. ligy jednali interně za zavřenými dveřmi. Není známo, zda se LFA, tentokrát i s 2. ligou, do valné hromady ještě sejde.

„Poděkování patří všem českým médiím, která dávají objektivně prostor všem třem kandidátům,“ říká Petr Fousek.

-red-

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace