eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Babiš: FAČR má špatnou reputaci, Svoboda údajně usiloval o prohru své Sparty, Synecký je obviněn

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔12.12.2017

Svoboda údajně usiloval o prohru své Sparty.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Hned několik ran se sneslo na Fotbalovou asociaci ČR těsně před úterní mimořádnou valnou hromadou svazu v Nymburce. Staré struktury v čele FAČR, tedy Berbra a spol., nepřímo odmítl i premiér Andrej Babiš. Člen výkonného výboru, předseda Ligové fotbalové asociace (LFA), šéf Pražského fotbalového svazu a sparťanský místopředseda Dušan Svoboda podle serveru Týden.cz měl údajně kvůli vlastním „politickým“ cílům usilovat o prohru své vlastní Sparty a bezpečnostní (ex)manažer FAČR Martin Synecký byl obviněn v kauze státních dotací, protože prý rovněž obviněnému (ex)předsedovi Miroslavu Peltovi sdělil, že má ve své kanceláři odposlouchávací zařízení.

Poněkud hodně na jeden sportovní spolek. Začněme popořádku.

„Fotbal v posledních letech nemá dobrou reputaci. Stále se tam dějí aféry. Skandál kolem Pelty důvěryhodnosti nepomohl. Doufám, že si asociace zvolí takové vedení, které zlepší její reputaci,“ řekl premiér Andrej Babiš pondělním Lidovým novinám. Z toho logicky vyplývá, že dosavadní vedení FAČR s Romanem Berbrem v čele mělo reputaci špatnou. Což není pro FAČR, která je rovněž obviněnou právnickou osobou a která nutně potřebuje státní dotace, příliš dobrá zpráva.

Týden vypálil šrapnel

Ještě větší šrapnel vystřelil v pondělí server Týden.cz.

„Je to záležitost starší víc než sedm let, vědí o ní mnozí funkcionáři i redakce. Nebyla však nikdy vůle či odvaha ji řešit nebo zveřejnit. Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace a člen výkonného výboru FAČR (kandiduje znovu) se zachoval nemorálně, když hodlal obětovat vlastní dorost svým politickým zájmům. Ta věta zní neuvěřitelně, ale i takové kroky dokázal organizovat jeden z nejvyšších mužů Sparty Praha, místopředseda představenstva. Podle sdělení policie nejde sice o trestný čin korupce, protože nebyl nabídnut, či dokonce poskytnut žádný úplatek, ale sportovní morálku trhá na kusy. Zvláště když šlo o mládež. Z několika stran jsme získali informaci o nemorálních sklonech Svobody, který se v roce 2010 aktivně zapojil do záchrany dorostenců Sezimova Ústí (dnes Táborsko). V této snaze dělal kroky, aby na Strahově prohrálo sparťanské družstvo. Podařilo se mu to především pomocí hanebného výkonu rozhodčích Blažeje, Zpěváka a Václava Novotného,“ napsal Týden.cz.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace