eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Arjen Robben: V Bayernu Mnichov definitivně končím

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fotbal, Homepage, Hráči, Reprezentace, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.3.2019

Robben po sezoně končí v Bayernu.

UPOUTÁVKAArjen Robben, nizozemský ofenzivní záložník anebo také skvělé pravé křídlo, půl roku před vypršením své poslední smlouvy s mnichovským klubem suše oznámil: „V Bayernu končím!“

Jste si jistý, že v létě 2019 opustíte Bayern Mnichov?

Ano, to je prostě fakt.

Když to tak říkáte, podle toho, jak to zní, tak je to nezpochybnitelné. Co vás k tomu vedlo?

Něco takového znamená velký krok, velkou změnu. Zvlášť poté, co jsem v Bayernu a v Mnichově už devět a půl roku. To se nedá rozhodnout za jeden den, prostě jen tak. Dlouho a důkladně jsem nad tím přemýšlel. Nejen já, samozřejmě s rodinou. No a nyní jsem šťastný, že jsme došli k řešení a také ho hned zveřejnili. Ve správný okamžik. Teď je všechno jasné, nejsou a nebudou žádné spekulace, je to dobré pro všechny strany. Pro mě, pro rodinu, pro fanoušky Bayernu i pro klub samotný.

Svůj záměr odejít jste zveřejnil záměrně tak brzy, abyste měl volné ruce pro vlastní vyjednávání o své budoucnosti a nebyl závislý na klubu?

Je přece pěkné, když se mohu rozhodnout sám. Víte, ono to mělo určitý vývoj. Už minulý rok na jaře to trvalo velmi dlouho s mým prodloužením smlouvy v Bayernu. Přiznám, že již před tím jsem přemýšlel, jestli tady prodloužím, anebo budu dělat něco jiného. Rozhodl jsem se, že ještě rok zůstanu. Vím, co tady v Mnichově mám. Bayern je špičkový klub, se kterým jsem velmi svázaný. A tak to také zůstane. Nemyslím to teď špatně, negativně, když jsem se rozhodl, že odejdu. Nemusím už nikomu nic dokazovat, ale přesto třeba podzimní zápas Ligy mistrů proti Benfice Lisabon byl potvrzením, že stále mohu hrát na vysoké úrovni. (Bayern vyhrál 27. listopadu doma 5:1, Robben vstřelil první dva góly ve 13. a 30. minutě, v 70. střídal – pozn.)

Rozhodl jste se odejít sám, ale…

Samozřejmě vnímám, co se kolem mě děje, vím, kolik mi je let. Je jasné, že jedení Bayernu chce změnit tvář mužstva, vyzbrojit ho do budoucnosti. To je ale přece logické. Jsem Bayernu za mnohé vděčný a o to jsem nyní šťastnější, že jsme vše vyřešili s předstihem. Všechno je jasné a věřím, že poslední měsíce v Bayernu pro mě budou znamenat ještě velmi zvláštní éru. Samozřejmě až doženu tréninkové manko po svalovém zranění.

Dvakrát jste řekl, že je všechno jasné. Tedy s vaším odchodem z Bayernu. Je to pro vás důležité?

Absolutně. Mohl jsem také říct, že ještě počkám, jak se to bude vyvíjet. Ale myslím, že takto je to nejlepší. Vždyť to bude deset let, co jsem do Mnichova přišel. Krásných deset let. A těžko jsem si mohl přát něco krásnějšího než odchod v nejlepším a ještě na vrcholu.

Co s vámi bude po sezoně? Bude hrát dál?

To ještě není stoprocentně jasné. Možná toho nechám úplně a ukončím kariéru. Momentálně to mám tak, že se rozhlížím a čekám, jaké možnosti se objeví. Ale všichni vědí, že končím v Bayernu. Pokud přijde nabídka, o které budu skutečně stoprocentně přesvědčený a budu vědět, že je pro mě a mou rodinu dobrá, může se stát, že budu hrát dál. Když se však nic neobjeví, může to znamenat konec.

Mohou vás zlákat velké peníze z Asie jako naposledy třeba slovenského záložníka Marka Hamšíka z italské Neapole?

Vždyť víte, že mám rodinu se třemi dětmi. A ty také musejí být šťastné. Tak to prostě je a netýká se to Číny nebo nějaké země z Perského zálivu. U každého rozhodnutí hraje velmi důležitou roli také rodina.

Dobrá, a co tedy návrat do Nizozemska? Jste s někým v kontaktu?

Je logické, že se o tom bude spekulovat. Informace, že končím v Mnichově, se Nizozemskem roznesla velmi rychle a měla ohlas. Již dříve jsem řekl a upozorním na to znovu, že jsem ke svému návratu nikomu nic neslíbil a to platí dál. Protože pokud něco slíbíš, musíš to také dodržet. Ano, vždy jsem říkal, že jsem stále v kontaktu se svým prvním profesionálním klubem z Groningenu, tak to i zůstane, a je jedno v jaké formě. V současné době o své budoucnosti doopravdy nemohu nic říct. Všechno je stále otevřené.

CELÝ OBSÁHLÝ ROZHOVOR S ARJENEM ROBBENEM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 7. BŘEZNA 2019.

-red-

(zdroj fotky: fcbayern.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace