eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Areál za Lužánkami v Brně za tři měsíce přivítá EURO 2017 v malém fotbalu

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory 🕔20.3.2017

ceskarepremalyfotbal_oslavagolu_facebook_comČeští reprezentanti se radují ze vstřelené branky.

asociacemalehofotbalu_logopngČeská republika bude již za tři měsíce poprvé hostit seniorské mistrovství Evropy v malém fotbalu. V týdnu od 9. do 17. června si ve sportovním areálu za Lužánkami v Brně změří své síly týmy z celé Evropy. Přípravy doprovází nadšení, ale i nervozita. Národní tým zatím stále nemá finální podobu. Pro reprezentační sestavu bude rozhodující aktuální forma hráčů v DRFG Superlize.

Kdo ponese lva na hrudi?

Nárůst popularity malého fotbalu přináší do hry kvalitnější hráče, což stěžuje výběr širšího dvacetičlenného kádru. Na Euro je potřeba vybrat hráče v top formě, kvalitě a psychické pohodě. Hrát v reprezentačním dresu není jednoduchá úloha, obzvlášť v domácím prostředí bude tlak na výsledek mnohem větší než za hranicemi. Tvůrci národního týmu úzce spolupracují s trenéry jednotlivých superligových výběrů, od nichž získávají informace o hráčích. Finální širší sestavu musí trenér Radek Pokorný a jeho asistent Stanislav Bejda oznámit Evropské federaci malého fotbalu nejpozději třicet dní před šampionátem. „Podrobný plán závěrečné přípravy je už dávno nachystán, teď se rozhoduje o tom, kdo si obleče dres se lvem na hrudi,“ dodal Štefek, vedoucí národního týmu malého fotbalu.

Nominace bude jasná již koncem března

jakubstefek_zdroj_amfcrJarní část celostátní DRFG Superligy malého fotbalu odstartuje třetí březnový víkend a právě tehdy by se měla odrazit aktuální forma fotbalistů. V dubnu se setká dvacet hráčů do pole a čtyři brankáři na prvním reprezentačním kempu, který se uskuteční v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu. „Účast na kempu nezaručuje vstupenku do repre týmu na Euro, ale je to pouze příležitost ukázat se trenérům v co nejlepším světle. Může se stát, že v Brně nastoupí reprezentanti, kteří se na kempu vůbec neobjevili. Dveře má otevřené opravdu každý hráč. Kostra týmu má být silná, sehraná a odolná nátlakům reprezentačního trika,“ doplňuje Štefek. Finální patnáctka si následně změří síly v utkání se Slovenskem a českou reprezentací do 21 let v přípravném zápase, který se koná 6. června. Pár dnů před šampionátem už nejsou očekáváné žádné změny v týmu, zamíchat se můžou pouze pozice hráčů v poli.

Česká reprezentace opět touží po zlatě

Radost ze zlata si národní tým užil naposled před sedmi lety. Loni na šampionátu v Maďarsku hráči vybojovali bronzovou příčku. Celým tým má stejný cíl, dosáhnout největšího úspěchu na domácím poli. „Bude to něco speciálního stát před domácím publikem a slyšet národní hymnu za podpory rodiny, přátel a známých. Všichni si přejeme úspěch a se štěstěnou v zádech právě v Brně,“ popsal Štefek.

Reprezentační termíny

20. – 22. dubna: první kemp v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu

6. června: sraz finální české nominace před Eurem v Brně

9. – 17. června: mistrovství Evropy v malém fotbalu v Brně

Tisková konference k EURU a slavností losování:

Kdy: 29. 3. 2017 od 14.00 hodin

Kde: hotel Bobycentrum, Sportovní 559/2A, 602 00 Brno-Královo Pole

Pro potvrzení účasti na tiskové konferenci mě prosím kontaktujte:

  • Marta Havránková
  • PR Consultant
  • +420 775 715 085 | marta.havrankova@gong-pr.cz

-red-

(zdroj fotek: facebook.com, AMF ČR)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace