eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Anglie a Polsko jako favorité? Dres určí vítěze MS 2018!

📁 Aktuálně, Blogy, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.6.2018

Dres určí vítěze MS 2018!

MS 2018„Fotbal je jednoduchá hra. Dvaadvacet mužů 90 minut honí míč a nakonec vždy vyhrají Němci.“ Tento slavný výrok anglického útočníka Gary Linekera se zapsal do historie, když Anglie na Světovém poháru v roce 1990 na penalty prohrála semifinále proti Západnímu Německu. MS 2018 od 14. června do 15. července hostí Rusko a všichni si už hodnou chvíli nedočkavě klademe otázku: kdo zvítězí tentokrát?

Sportovní a módní specialisté v ShopAlike se rozhodli podívat na tuto otázku z jiného úhlu: Který dres má největší pravděpodobnost na výhru ve finále 15. července? Pro zodpovězení této otázky se rozhodli analyzovat jednotlivé elementy dresů (výstřihy límců, barvy, vzory) vítězů předchozích Světových pohárů a srovnali je s dresy zúčastněných týmů v roce 2018.

Fotbalový dres, více než jen tričko

Fotbalové dresy neslouží pouze k odlišení hráčů dvou mužstev na hřišti. Barvy představují historii a hodnoty dané země. Nizozemsko například hraje v oranžových dresech, protože je to barva královské rodiny. Červené a bílé čtverce Chorvatska reprezentují 25 regionů země. Itálie modrými dresy také vyjadřuje respekt bývalé královské rodině. Barvy se tak silně spojují s konkrétními zeměmi, že jimi někdy nazýváme jednotlivé týmy: „Squadra azzurra“ je označením pro Itálii, „Les bleus“ pro Francii a „La Roja“ pro Španělsko.

Vysvětlení mimořádně vědecké analýzy

Pro výpočet pravděpodobnosti vítězství byly analyzovány 3 základní charakteristiky domácích dresů (barva, výstřih a vzory) všech předchozích vítězů. Tyto byly srovnány s týmy soutěžícími na MS 2018. Z této analýzy vzešla kombinace charakteristik, které pravděpodobně bude na sobě mít vítězný tým: bílá barva, žádné vzory pokrývající celý dres a véčkový výstřih. Šance, že tým s takovými dresy vyhraje je 19,93%, což je skvělá zpráva pro Německo, Anglii, Polsko a Írán! Dresy těchto týmů splňují všechny tři podmínky. Tato „mimořádně vědecká metoda“ předpokládá, že všechny týmy mají stejnou šanci na výhru, přičemž výherní dresy z minulých ročníků jsou rozhodujícím měřítkem úspěchu.

A co Česká republika?

Český národní tým také představil nový design dresů. Zastoupeny jsou na nich všechny národní barvy: červený podklad s dominantním lvem, modrý límec a šortky a bílé detaily. Dresy mají kulatý límec a odkazují také na 100. výročí vzniku Československé republiky. Tento impozantní design by však našim fotbalistům v analýze ShopAlike nepomohl i kdyby postoupili. Tak snad příště zamícháme šance ostatních týmů i my!

-red-

(zdroj fotky: ShopAlike)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace