eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

ALEXIS SÁNCHEZ: Rudý Ďábel z Tocapilly | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

ALEXIS SÁNCHEZ: Rudý Ďábel z Tocapilly

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Hráči, Idol, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔25.3.2018

Alexis Sánchez v barvách chilské reprezentace.

UPOUTÁVKA – Penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout, říká. A mizerný pokus Alexise Sáncheze proti Huddersfieldu (2:0) zase jednou ukázal pravdivost těchto slov. Chilský kanonýr se uhrančivým pohledem zadíval na míč, poslušně usazený na značce pokutového kopu. Rozběhl se a nedůraznou střelou nechal vyniknout pohotového gólmana Jonase Lossla. Ještě, než rozechvělí fanoušci na Old Trafford stihli 3. února 2018 vydechnout zklamáním, ovšem přišla Sánchezova dorážka a tribuny propukly v pleskot.

Toho únorového večera diváky tížila vzpomínka na šedesát let starou událost. V německém Mnichově tehdy havaroval stroj Airspeed AS-57 Ambassador s hráči a příznivci Manchesteru United. Přímo na palubě letadla zemřely na dvě desítky z nich. „Byla to jedna z největších tragédií. Má místo v mém srdci. I když jsem v době nehody pochopitelně ještě nebyl na světě, později jsem si o ní zjistil úplně vše,“ řekl manchesterský kouč José Mourinho krátce před zápasem s Huddersfieldem.

Ten se totiž hrál termínově nejblíže výročí této tragické události, a tak se před výkopem držela minuta ticha. Mrazivých šedesát vteřin, při nichž člověk přemítá nad pomíjivostí okamžiku i vzácností lidského života. Srdce rudce bije a hrdlo se svírá. Minulost je ovšem neměnná a jak píše Pablo Neruda, slavný chilský básník s českým jménem, je třeba ji pohřbít.

Vždyť i Mourinho raději, než o leteckém neštěstí mluvil o tom, jak tradiční klub dokázal na smutnou chvíli zareagovat a odrazit se od ní správným směrem. „Byl to klíčový okamžik pro historii Manchesteru United díky reakci, která po havárii následovala – klub ukázal sílu, sounáležitost a jednotu.” Po důležitém mementu se pozornost zaplněného stadionu přece jen upřela k samotnému utkání Premier League. „Rudí ďáblové“ potřebovali nutně zvítězit, vždyť tabulka je tuze vyrovnaná a jakékoliv ztráty se mohou šeredně vymstít. V boji o umístění, o postup do evropských pohárů.

Výměna „kus za kus“

A výhru pro MU vystřelil právě Sánchez. Hvězdná posila, která přišla cestou obvyklou spíše v hokejovém světě – výměnou „kus za kus“ s londýnským Arsenalem. Pro rychlonohého útočníka se stala prudkou dorážkou napravená penalta premiérovým gólem v novém dresu. V barvách anglického velkoklubu, za který chtěl vždycky hrál. „Určitě to nebyla trefa jeho snů, ale byla to branka – a to se počítá,“ komentoval Sánchezův zásah s pobaveným úšklebkem Mourinho.

Ten si nemůže Sáncheze vynachválit, tedy alespoň v prvních týdnech po „trejdu“ za Henricha Mchitarjana neustále chrlil na adresu svalnatého borce komplimenty. Portugalského trenéra mimo jiné jistě tuze hřálo, že Manchester United vyhrál přetahovanou o Sáncheze se svým největším rivalem. S Citizens, suverénními vládci ostrovní soutěže, které vede Mourinhův katalánský sok Josep Guardiola.

Kdyby býval uspěl Manchester City, vlastněný bláznivě bohatým šejkem Mansourem bin Zayed Al Nahyanem, došlo by k velmi zajímavému spojení, K setkání starých známých. Dvou mužů, kteří jeden o druhém neřeknou křivého slova. Sánchez totiž mezi léty 2011 až 2014 působil v Barceloně, a stihl tak závěr Guardiolovy „requete/úspěšné“ éry na pažitu lemovaném ochozy s nápisem „més que un club”.

CELÝ ČLÁNEK O NOVÉ POSILE MANCHESTERU UNITED, ALEXISU SÁNCHEZOVI, NAJDETE V RUBRICE IDOL V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. BŘEZNA 2018.

-red-

(zdroj fotky: arsenal.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace