eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

5 velkých paradoxů před derby pražských „S“! Co možná leckoho překvapí?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔27.9.2014

milan_skoda slavia.cz

Utkání mezi Spartou a Slavií bývá za každé situace hodně propírané všemi médii, ať už jsou tyto kluby s největší historií v pozici nejlepších týmů Synot ligy nebo se nacházejí na opačných pólech tabulky či jsou na druhé, respektive osmé příčce, jako tomu bylo před 9. kolem tohoto ročníku.

Portál fotbal.hattrick.cz si pro vás připravil pět největších statistických paradoxů před 282. derby, které se odehraje v sobotu v pražském Edenu. A rozhodně tady nejde o to, že by si někteří fotbalisté, jako třeba Dočkal, Vácha či Juhar vyzkoušeli oba dva dresy, jak slávistický, tak sparťanský.

Některé věci skutečně fanoušky hodně překvapí, ale jak se ukazuje, tak i paradoxy k fotbalu prostě patří, protože fotbal je někdy prostě nevyzpytatelný. Jinak by si Sparta jako jasný favorit připsala tři body a lidé ani hráči by nemuseli na derby vůbec chodit a mohli si ušetřit cestu.

derbyS_sprintvytrvalost synotliga.cz

Dlouhán Škoda ne nejlepším sprinterem i vytrvalcem! měří 190 cm

Počet naběhaných metrů u zimbabwského obránce Costy, který svými ofenzivními výlety po levé postranní čáře neustále podporuje útok, ale zároveň se nezapomíná vracet zpět do defenzívy, se dá odůvodnit, stejně jako vysoká absolutní rychlost nadějného křídelníka z Pobřeží slonoviny Tiemoka Konatého, ale to už neplatí ve stejných statistikách o hráčích Slavie.

V souboru trenéra Miroslava Beránka vévodí ve vytrvalosti i při sprintech hodně překvapivě vytáhlý útočník Milan Škoda. Se svou postavou a výškou 190 cm je to typický bijec do pokutového území a skvělý hlavičkář, ale rozhodně se nevyplatí jej podcenit ani v rychlosti.

Jeho absolutní rychlost z letošního ročníku Synot ligy totiž činí 32,4 km/h a je téměř srovnatelná s rychlonohým Konatém. Navíc Slavia praktikuje většinou hru na jediného útočníka, a tak se Škoda i dost naběhá. S 12 299 metry mu nemohou konkurovat ani jindy vytrvalejší a běhavější záložníci. Beránek má ve Škodovi skoro vše.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace