eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

5 nejpřekvapivějších porážek Sparty v Synot lize za posledních 5 let

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Homepage, Topstory 🕔9.7.2014

wilfriedbony_hra sparta.cz

Už zbývá jen pár týdnů do začátku další ligové sezóny. Ani jeden tým nechce ponechat nic v náhodě, a tak české celky během léta tradičně posilovali a trénovali ze všech sil. Jinak tomu nebylo ani v týmu Sparty, která bude obhajovat mistrovský titul. I svěřenci Vítězslava Lavičky věnovali přípravě velké úsilí, aby se v sezóně co možná nejméně prohrávalo. I tak ale většinou na nějakou tu prohru dojde a my se teď konkrétně podíváme na 5 nejpřekvapivějších proher Sparty v uplynulých 5 letech.

Sezóna 2010/2011 – 1. kolo Hradec Králové – Sparta 2:1

Sparta načínala jako poslední mistr ligy novou sezónu 2010/2011 v Hradci Králové. Tehdy na sebe nastoupili dva úplně odlišné týmy. Sparta, jakožto poslední mistr ligy, navíc bez jediné porážky, přijel na hřiště nováčka, jehož hlavní prioritou do nového ročníku byla záchrana. Boj dvou týmu s naprosto odlišnými ambicemi se ale odehrával podle naprosto neočekávaného scénáře.

Letenští měli tehdy sice v sestavě ještě Bonyho Wilfrieda, který se také v tomto zápase gólově prosadil, ale sparťané nemohli najít ten správný herní rytmus. Naopak Hradci se velice dobře dařilo zastavovat sparťanské útoky a byl velice rychlý v protiútocích. Nováček vedl od 15. minuty utkání, poté vyrovnal již zmíněný Wilfried, ale konečnou podobu výsledku dal Václav Pilař, objev tehdejší sezóny. Hradec se tak v prvním kole zasloužil o senzaci.

ČTĚTE TAKÉ: Velký návrat na Letnou: Bude Kováč pro Spartu tak důležitý, jako byl pro Liberec?

(foto: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace