eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

5 francouzských mladíků, kteří úspěšně povýšili do seniorské reprezentace a teď míří na MS

📁 Články, MS 2014, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔27.5.2014

dignelucas_hra psg.fr

Francouzský trenér a kapitán mistrů světa z roku 1998 Didier Deschamps nehleděl při skládání nominace na nadcházející světový šampionát na jména, i proto nechal doma například hvězdného záložníka Manchesteru City Samira Nasriho, ale snažil se poskládat co nejsilnější tým, který bude mít šanci na úspěch.

Své místo mají v třiadvacetičlenném výběru i někteří úspěšní mládežničtí reprezentanti, kteří dosáhli v minulých letech na juniorských mistrovství Evropy i světa na ta nejcennější umístění a dá se očekávat, že v budoucnu bude podobných hráčů v týmu Galského kohouta ještě přibývat.

Je vidět, že Deschamps nebere prvenství v mládežnických kategoriích na lehkou váhu a je si vědom toho, že ve Francii roste další úspěšná generace, která by mohla jednou napodobit tu jeho. Zkušenosti však musí sbírat postupně a ne najednou.

Lucas Digne (obránce, 20 let, Paris Saint Germain) – 1 start v reprezentaci

Talentovaný obránce je typickým prototypem ofenzivního levého beka, který dovede výborně podporovat útočnou činnost. Výrazným způsobem na sebe upozornil na loňském mistrovství světa do 20 let, kde hrál ve výborné formě a jeho výkonů si všiml i bohatý Paris Saint Germain.

Přestože v pařížském velkoklubu panuje silná konkurence, tak mladý Digne si v něm pomalu získává čím dál více prostoru a v závěru sezóny už patřil stabilně do základní sestavy úřadujícího francouzského mistra. I proto jeho jméno nakonec nechybělo v nominaci na světový šampionát.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace