eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

4 týmy GL, které na jaře zaútočí na třetí místo, zaručující pohárovou Evropu

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔5.2.2014

FC Slovan Liberec v Estoril Praia - UEFA Europa League

Česká nejvyšší fotbalová soutěž bude mít na jaře určitě ještě zajímavý boj o titul. Co je ale už téměř jisté, je fakt, že vítězem bude pravděpodobně někdo z dvojice Sparta nebo Plzeň s tím, že druhý jmenovaný má náskok z druhého místa na třetí Teplice o 9 bodů. Sparta má dokonce ještě pětibodový náskok na Plzeň, tím pádem je v tuto chvíli největším adeptem na zisk titulu. Stát se ale ještě může ledacos.

O třetí místo, zaručující pro příští ročník evropské poháry, bude na jaře také velice zajímavý souboj. Hned čtyři týmy mají od sebe pouze bodový rozestup a tak se od nich bude očekávat souboj nejen o každý bod, ale doslova o každý balón. Podívejme se tedy jednotlivě na každý tým, který se v jarní části pokusí na toto místo zaútočit.

Slovan Liberec – 6. místo

Slovan Liberec měl výborný vstup do sezóny, po prvních sedmi ligových zápasech měl tento tým na svém kontě pouze jednu porážku a měl obdivuhodných 18 bodů. Poté se postupně začala projevovat únava, jelikož si vedl Liberec skvěle i v Evropské lize a tým kouče Šilhavého začal ztrácet body. Nakonec to nedopadlo úplně nejhůře, a přestože v posledních 6 zápasech nedokázali vyhrát, tak klesli pouze na 6. místo.

Vyhlídky do jarních bojů

Na jaře se bude chtít Slovan určitě poprat o třetí příčku, ale jejich situace bude velice obtížná. V lednu opustilo tým hned několik opor ze základní sestavy, sice se povedlo Severočechům rychle zareagovat a přivést nové tváře, ale ti se budou muset patřičně s týmem sehrát a na to rozhodně nebude čas. Ještě k tomu čeká tým Jaroslava Šilhavého první vyřazovací kolo Evropské ligy, proti Alkamaaru, kde se mu sice veliké šance na postup nedávají, ale i tak mu to znepříjemní start do jarních soubojů.

Proto se dá očekávat, že když Liberec bude ze začátku hledat optimální sestavu, situaci mu do jisté míry budou kazit poháry, což bude mít za důsledek ztráty bodů v lize, a to hned od začátku. To bude výhoda pro ostatní týmy udělat si slibný náskok, a až se v Liberci situace ustálí, tak už nedokáže náskok stáhnout a zůstane tak v pozadí.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace