eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

České legendy ve Spartě – povedené štace i přivýdělek na důchod

📁 Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Topstory 🕔3.9.2016

poborskykarel_hra_sparta.czNa Poborského se ve Spartě bude vzpomínat v dobrém.

Sparta se v tomto týdnu opravdu činila. Alespoň na přestupovém trhu, ve kterém získala za rekordní sumu Václava Kadlece a předtím jednoho z nejlepších českých fotbalistů v historii.

Všichni víme, že se jedná o Tomáše Rosického, který se na Letnou vrací po šestnácti letech. Není však prvním legionářem, který se „na stará kolena“ vrátil z povedených zahraničních angažmá do české ligy, aby hrál za Spartu.

Jak tyto comebacky nakonec dopadly?

Karel Poborský

A začneme povedeným návratem do české ligy. Řeč je o Karlu Poborském, který v roce 2002 ve třiceti letech ukončil putování po světě a vrátil se domů. Ne však do Slavie, kde působil dříve, ale k úhlavním rivalům na Letnou.

A nevedl si vůbec špatně. Poborský se ve Spartě potkal s životní formou a pomohl jí ke dvěma ligovým titulům. Ovšem jak to dobře začalo, špatně to skončilo. Po určitých neshodách musel tým v roce 2005 opustit a dohrát kariéru v Českých Budějovicích.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace