eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Rosického čtvrté Euro! Jak si vedl na těch předchozích?

📁 EURO 2016, Fotbal, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔21.5.2016

koller.rosicky_hra_uefa.com

Tomáš Rosický jede na své čtvrté Euro

Když trenér Vrba ve čtvrtek oznamoval nominaci českého týmu na letošní Euro, jen málokdo pochyboval, že mezi vyvolenými bude chybět Tomáš Rosický. Ten však promarodil celý ročník a minimálně část fotbalové veřejnosti je na pochybách, jestli bude zkušený středopolař opravdu ve špičkové formě. Tak či onak, Rosického s největší pravděpodobností čeká účast již na čtvrtém EURU. Jak si vedl na těch předchozích?

EURO 2000

2/0 151 minut

Svého prvního mistrovství Evropy se Tomáš Rosický zúčastnil již jako devatenáctiletý benjamínek. Trenér Chovanec však na něj v průběhu turnaje i přes nízký věk docela spoléhal. V obou úvodních zápasech tak tehdejší záložník pražské Sparty nastoupil v základní sestavě. Při porážce od Holandska vydržel na trávníku celých devadesát minut a podal solidní výkon, stejně jako celý tým.

V druhém zápase proti Francii vydržel na hřišti lehce přes hodinu, než jej vystřídal Marek Jankulovski. Poslední zápas proti Dánsku již nic neřešil a šanci tak dostali jiní hráči.  Na svém prvním mistrovství však Tomáš Rosický rozhodně nezklamal. Naopak ukázal, že v budoucnu by mohl patřit mezi velké tahouny reprezentace.

EURO 2004

4/0 375 minut

Tehdejší záložník německého Dortmundu hrál velkou roli už při cestě národního mužstva kvalifikací. Jinak tomu nebyl ani na samotném turnaji.  V prvních dvou střetnutích, proti bojovnému Lotyšsku i v legendárním zápase proti Holanďanům vydržel na hřišti celých devadesát minut.  Protože o českém postupu bylo po dvou zápasech rozhodnuto, proti Německu nastoupili náhradníci a Rosický sledoval jejich vítězství jen z lavičky.

Ve čtvrtfinále proti Dánsku byl Rosický opět v základní sestavě a na hřišti vydržel celý zápas. Nejinak tomu bylo i v semifinálovém boji proti Řecku, kdy již ve třetí minutě nastřelil břevno.  Řekové však přestáli základní dobu bez inkasované branky a udeřili v prodloužení, čímž odsoudili český tým ke třetímu místu. Tomáši Rosickému se tak na krku houpala bronzová medaile. Jeho individuální výkony však nebyly v konkurenci Nedvěda, Baroše nebo Poborského tak výrazné, jak se před mistrovstvím čekalo.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace