eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Boj ve Francii! Kdopak půjde z kola ven? | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Boj ve Francii! Kdopak půjde z kola ven?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔30.4.2016

marseille_uefa

Marseille prožívá ročník plný zklamání

Zatímco sestup posledního Troyes je již jistou záležitostí, o dalších dvou sestupujících nemusí být jasno až do poledního kola. O dvě nesestupové příčky bojují čtyři mužstva. Do konce soutěže pak zbývají pouhá tři kola. Kdo je ohrožen? A kdo půjde nakonec z kola ven?

Olympique Marseille, 16. místo, 41 bodů

(V) Angers, (D) Reims, (V) Troyes

Jeden z nejtradičnějších francouzských klubů nebude ta probíhající ročník vzpomínat vůbec v dobrém. Na jihu Francie se letos nedaří vůbec nic a klub je v absolutním rozkladu. Výsledky nedokázala zajistit ani taková jména jako Mandanda, Thauvin nebo Cabella. V posledních patnácti zápasech si Marseille připsalo tři body pouze ve dvou případech a nikdo setak nemůže divit, že se tradiční klub krčí na spodku tabulky.

Sestup se však nejeví jako příliš reálný. Jednak má Olympique pětibodový náskok na první sestupovou příčku, pak má v posledních třech kolech docela lehký los. Tak či tak, v létě se dá očekávat velký řez kádrem.

GFC Ajaccio, 17. místo, 37 bodů

(V) Lyon, (D) PSG, (V) Lorient

Ten méně slavný klub z největšího korsického města je příjemným překvapením letošního ročníku. Proč to píšu o týmu, který se plácá kolem sestupových příček? Vězte, že před sezonou byl GFC pro mnohé hlavním adeptem na poslední místo. Začátek sezony pak dal škarohlídům za pravdu. V prvních deseti zápasech totiž Ajaccio posbíralo pouhé tři body. 

Avšak poté následovalo celých jedenáct zápasů bez porážky a GFC bylo rázem zpátky ve hře. Srdce fanoušků si korsičtí získali díky svému hernímu projevu. Kádr má totiž GFC pravděpodobně nejhorší v celé lize. Nenašli by jste však ansámbl hráčů, kteří by za svůj tým bojovali s takovou vervou. Těžký los v posledních kolech však korsický klub pravděpodobně pošle nazpět do druhé ligy.
:

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace