eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Dramatický závěr Championship! Kdo získá přímý postup?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔24.4.2016

andregray_radujesezgolu_burnleyfootballclub_com

Dvě kola před koncem je v nejlepší pozici tým Burnley

Anglická Championship letos přinese dramatické rozuzlení. O dvě místa zajišťující přímý postup do Premier League si to rozdají hned tři mužstva. Startovací pozici pak mají všechny tři týmy naprosto totožnou. Mají totiž totožný počet bodů a to sedmaosmdesát. Mezi nejlepšími třemi týmy nechybí poražený finalista loňské baráže  z Middlesbrough, loňský účastník nejvyšší soutěže z Burnley a největší překvapení letošního ročníku z jihoanglického Brightonu. Dva z těchto týmů se již za dva týdny stanou novými přírůstky do Premier League. Tým na třetím místě čeká nevyzpytatelná baráž. Hráči z Middlesbrouh o tom ví svoje. Kdo má před posledními dvěma koly nejlepší pozici?

Vrátí se Burnley už po roce?

V nejlepší pozici je jednoznačně Burnley. To sice na hřišti Prestonu vyhrálo jen nejtěsnějším rozdílem po velmi šťastné brance, ale má na poslední dvě kola nejjednodušší los. Poslední dubnový den hostí na svém hřišti trápící se QPR a v posledním kole hraje na hříšti sestupujícího Charltonu. Formu má Burnley velmi slušnou. Z posledních deseti zápasů mají bilanci šesti výher a jen čtyř remíz. Návrat do nejvyšší soutěže je tak opravdu moc blízko.

Nejlepší aktuální formou se však může pochlubit Brighton. Seagulls v posledních deseti zápasech ztratili body jen díky třem remízám. To i díky výkonům Jiřího Skaláka, který od svého únorového příchodu dokázal vstřelit dvě branky a na dalších šest přihrát. Ve víkendovém zápase na hřišti Charltonu pak český záložník dával vítěznou branku a výrazným způsobem se tak podepsal pod zisk tří bodů.  V příštím kole však musí svěřenci Chrise Hughtona rozlousknout nelehký oříšek v podobě silného Derby

Rozhodne se v přímém souboji?

Rozhodovat se však pravděpodobně bude až v posledním kole. V tom hráči Brightonu zajíždí na hřiště Middlesbrough, které také bojuje o přímý postup. Právě Boro je pak z pohledu aktuální formy v nejhorší pozici. Ani los jim úplně nepřeje. V příštím kole jedou do Birminghamu. Jak už bylo řečeno výše, v posledním kole je čeká přímý souboj s Brightonem.  Tam však budou mít výhodu domácího pažitu, na kterém jsou nejlepší v lize a jen dvakrát tam okusili porážku. To se však dá říct i o Brightonu, který naopak jen dvakrát putoval poražen ze soupeřova hřiště.

V posledním kole nás tedy čeká obrovský boj, kdy se střetne nejproduktivnější ofenziva s nejpevnější obranou. Opravdový vrchol sezony. Českého fanouška pak jistě potěší, že na obou soupiskách najde jednoho krajánka. Je však pravda, že aktuální přínos Skaláka pro Brighton se nedá porovnat s Kalasovým pro Middlesbrough. Je opravdu velká škoda, že talentovaný obránce pravděpodobně stráví zápas na lavičce náhradníků.

jiriskalak_brighton_seagulls.co.uk

Skalák táhne Brighton za postupem

Bude Brighton oživením?

Ze tří adeptů na přímý postup by byl největším oživením ligy právě Brighton. Tým sestavený nedoceněným Chrisem Hughtonem šlape na jedničku i přes absenci velkých jmen na soupisce. Jeho ofenzivní pojetí fotbalu je pak oku lahodící. Můžeme namítnou, že Seagulls s takovým pojetím fotbalu v nejvyšší soutěži shoří jako papír. Letošní Bournemouth však ukazuje, že lze v lize přežím a přitom i královsky bavit diváky.

Pokud však chtějí Seagulls jít stejnou cestou jako Bournemouth, musejí uspět i v posledních dvou kolech.

-Filip Harviš-

(burnleyfootballclub.com, seagulls.co.uk)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace