eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Budeme na jaře svědky teplického vzestupu?

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔27.1.2016

fillomartin_souboj fkteplice.cz

Teplice na podzim zklamaly

Na začátku letošní sezony leckdo řadil Teplice mezi týmy, které by mohly řádně zamíchat tabulkou. Mnoho věcí tomu také napovídalo. Mezi ně patři například příchod úspěšného trenéra Vavrušky, který je leckterými považován za jednoho z nejnadanějších českých trenérů.  Sympaticky působilo i posilování kádru hráči jako Hora, Breite nebo Fillo. Nedá se tedy říct, že by před sezonou někdo tipoval, že Teplice budou po podzimu jen tři body od pásma sestupu.

Podzimní trápení

Na první pohled nemožná věc se však stala skutečností a Teplice po podzimu opravu okupují až dvanáctou příčku s nicotným náskokem na patnáctou Olomouc, naopak s jedenácti bodovou ztrátou na poháry. Právě útok na poháry byl cíl, o kterém se v Teplicích, když už nemluvilo, tak alespoň šeptalo.

Nedá se říct, že by se tepličtí prezentovali špatným fotbalem. Důkazem toho budiž pětadvacet branek v sítích soupeřů, což je více než má například pátá Slavie. Problém vězel na opačné straně hřiště, kde jsou celé tři desítky obdržených branek naopak jedním z nejhorších výsledků v celé lize.  Na vině je zejména špatná forma bránících hráčů, kdy spíše než po systémových chybách padaly branky zaviněné triviálními chybami jednotlivců.

Dočkáme se jarního vzestupu?

Během zimy zatím přišlo do Teplic šest hráčů, z toho ve čtyřech případech jde o defenzivní hráče. Kromě navrátilce Nivalda, jde o stopery Dimitrovskiho s Jeřábkem a brankáře Chudého. Ač nejde o žádná velká jména, zejména dvojice stoperů bude určitě posílením. Otázka je, jestli kapverďan Nivaldo naváže na své výkony z doby, než odešel do zahraničí.

Ofenzivu posílili Davor Kukec s Davidem Vaněčkem. Zvláště Kukec se během několika sezon v české lize zvládl zařadit mezi jednoho z nejkreativnějších hráčů ligy. Pokud se mu ovšem chce hrát. Bude velmi důležité jestli Vavruška dokáže chorvatského šikulu dostatečně motivovat, pokud ano, Kukec může výrazným způsobem pozvednout teplickou hru. Angažování Davida Vaněčka je chápáno spíše jako rozšíření kádru. Svou šanci by však dostat měl, i vzhledem k bídné podzimní formě ostatních teplických útočníků.

Vedení Teplic udělalo velmi rozumný krok, když ponechalo trenéra Vavrušku ve funkci i přes nepovedený podzim.  Ten je i přes nepovedený podzim tím správným mužem na svém místě a Teplice může během několika sezon posunout mezi aspiranty na pohárová umístění. V Čechách není mnoho dostupných lepších trenérů. V jarní části můžeme od Teplic stále očekávat velmi zajímavý fotbal, přinese tentokrát i výsledky?

-Filip Harviš-

(zdroj fotek: fkteplice.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace