eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Křehký systém udělal z některých klubů gigantická kasina, posteskl si Platini

📁 Aktuálně, Zahraniční fotbal 🕔16.3.2012
Křehký systém udělal z některých klubů gigantická kasina, posteskl si Platini

Prezident UEFA Michel Platini vybízí ke kriminalizaci ovlivňování výsledků utkání. Svůj jednoznačný postoj vyslovil na konferenci Rady Evropy za účasti ministrů sportu členských zemí.

V boji s podvody je francouzská legenda ochotna obětovat i autonomní postavení sportu. „Stojíme před vážným problémem, který vyžaduje politické řešení, nezvládneme ho pouze úpravami na úrovni sportovních federací,“ řekl Platini a vyzval přítomné státníky, aby ve svých zemích postavili manipulace s výsledky sportovních zápasů mimo zákon.

„Spolupráce policie a justice v evropských zemích musí zlomit moc těchto zločinců,“ prohlásil Platini. „Potřebujeme sladit zákony a přijmout sankce vůči podvodníkům. V současnosti je jen několik zemí, které takové normy mají,“ podpořila jeho iniciativu lucemburská členka Parlamentního shromáždění Rady Evropy Anne Brasseurová.

Platini nezapomněl upozornit ani na další negativní jev evropského fotbalu – zadlužování klubů. V roce 2010 podle něj vykázaly ztrátu 1,6 miliardy eur. „Křehký systém udělal z některých klubů gigantická kasina,“ uvedl šéf UEFA.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace